MDESIGN – Mekanik Tasarımlar için Hesaplama Aracı

Mekanik tasarım projeleri çoğu zaman oldukça karmaşıktır ve sistemin tam olarak analiz edilmesini gerektirir. Fakat aynı zamanda sistemi oluşturan her bir elemanın ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ihtiyacı vardır. MDESIGN’ın uzmanlık alanı da tam olarak bu kısmı kapsamaktadır.

MDESIGN size probleminizi yapılandırmanıza, kısıtları ve sınır koşullarını tanımlamanıza, hedef sorulara yönelmenize ve unutmuş olabileceğiniz bazı temel bilgileri hatırlamanıza yardımcı olur. İster bir şaft tasarlamak, ister sisteminiz için uygun olan yatağı seçmek, isterse basit bir pin ya da vites kutusu gibi karmaşık bir parçayı boyutlandırmak durumunda olsun, MDESIGN size en uygun hesaplama araçlarını sunar ve gerekli prosedürler üzerinden sizin sonuca ulaşmanızı sağlar. Sonuç çıktısı olarak size parçanın güvenlik sorunları ve kusurlarıyla ilgili detaylı bir rapor sunar.

MDESIGN; statik ve dinamik yükleme altındaki yapıların davranışını öngören uluslar arası uygulama kodlarını kullanarak, yüzlerce tasarım analizinin iş akışını ve prosedürlerini destekler. MDESIGN’ın başlıca avantajlarını sıralarsak;

  • Tasarım ve analiz işlemlerinin süresini kısaltır
  • Dünya çapında kullanılmak olan standart kodlarıyla bütünleşiktir
  • Güvenlik standartlarıyla uyumludur
  • Malzeme kullanımını optimize eder
  • Kod veritabanını sürekli güncel tutar
  • Maliyetini kısa süre içinde karşılar

Ürünler:

MDESIGN Explorer: Tasarım ve hesaplama bilgilerinizi organize eder. Malzeme veritabanı, formülasyonlar, ürün bilgileri, imalat bilgileri ve malzeme elemanları bilgilerini içeren portal özelliğine sahiptir.

MDESIGN Mechanical: 100’den fazla sayıda makine elemanı için hazırlanmış olan mukavemet ve ömür hesaplama araçlarını içerir.

MDESIGN Bolt: VD1 2230’u esas alarak cıvata boyutlandırma konusunda uzmanlaşmış hesaplama modülüdür.

MDESIGN Shaft: Şaft geometrisini boyutlandırmaya yardımcı olur ve ömür hesabı yapar.

Web Sitesi: http://www.tedata.com/mdesign.html