16. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı

Otomotiv ve Savunma Yan Sanayinde Co-Design ve ARGE

25 Kasım 2011 - The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, İstanbul

FİGES A.Ş. tarafından düzenlenen 16. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı “Otomotiv ve Savunma Yan Sanayinde Co-Design ve ARGE” başlığı ile 25 Kasım 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.

Konferans, Otomotiv ve savunma sektörlerinin birbirlerinin deneyimlerinden pay çıkarması ve bunun pratiğe dökülmesi için yeni fikirlerin ortaya çıkması konusunu ele almayı amaçladı. Birbirlerine hiç de uzak olmayan iki sektör arasında sağlanacak sinerji ve otomotiv yan sektörünün teknolojik düzeyini yükseltmeye yönelik düşünceler de, özel oturumlarla gerçekleşti.

SinerjiTürk Etkin İş ve Güç Birliği Platformu Başkanı Sayın Abdullah Raşit GÜLHAN’ın oturum başkanlığında gerçekleştirilen açılış oturumu, FİGES A.Ş. Genel Müdürü Dr. Tarık ÖĞÜT ile birlikte değerli konuşmacıların katkıları ile gerçekleşti.

Türkiye’nin “Milli Otomobil” hamlesinin önem kazandığı bu ortamda otomotiv sektörüne hayati çözümler sunan yazılım, donanım ve mühendislik hizmeti firmaları yetkilileri gerçekleştirecekleri  bilgilendirme oturumlarında ARGE Teknolojilerindeki son gelişmeleri katılımcılarla paylaştılar.

Otomotiv Yan Sanayi firmalarının Savunma Sanayi tedarik sürecini daha yakından tanımaları amacıyla “Savunma Ana Sanayi Tedarik Zinciri Yönetimi” paneli, Savunma Sanayinde geliştirilen teknolojilerin, Otomotiv sektörüne nasıl uygulanabileceği konusu “Savunma Sanayinden Otomotiv Sanayine Teknoloji Transferi” panelinde ele alındı.

“Nasıl Co-Designer Olduk? Zorluklar, Engeller, Faydalar" panelinde ise konuşmacı firmalar, Co-Designer olma konusundaki deneyimlerini paylaştılar.

Telefon: 0224 280 8525
Faks: 0224 280 8532
Eposta: marketing@figes.com.tr
FİGES, ANSYS FİGES, MATLAB