16. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı

Otomotiv ve Savunma Yan Sanayinde Co-Design ve ARGE

25 Kasım 2011 - The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, İstanbul

HABERLER

TRT TV - Anadolu Kartalı Programı


“Tanktan Otomobile Ortak Hareket” sloganıyla icra edilen genel ve paralel oturumlarda, özellikle son zamanlarda önem kazanan Türkiye’nin “Milli Otomobil” hamlesi çerçevesinde,otomotiv sektörüne hayati çözümler sunan yazılım, donanım ve mühendislik firmalarının yetkilileri, Ar-Ge teknolojilerindeki son gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.


250’ye yakın otomotiv ve savunma sanayine yön veren üst düzey temsilcilerin ve ARGE yöneticilerinin bir araya geldiği konferansta, savunma ve otomotiv sanayi arasında sinerji-işbirliği yaratılabilecek alanlar görüşüldü.


Türkiye'nin milli savaş gemisi olan MİLGEM Projesi'nde, mukavemet ve su altı patlama analizlerini gerçekleştiren mühendislik şirketi FİGES A.Ş., şimdi de milli otomobil tasarlanması için harekete geçti.


 • Bürokrat Haber: FİGES Milli Otomobil İçi Koları Sıvadı
  FİGES A.Ş. Genel Müdürü Tarık Öğüt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yenilikçi ve çağdaş bir Türk otomobilinin tasarlanması için Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketleri ile otomotiv sektörü temsilcilerinin güçlerini birleştirmesi gerektiğini söyledi.

 • Kelebek.net Haber: Milli gemide görev aldı, milli otomobil için kolları sıvadı.
  FİGES A.Ş.'nin yarın İstanbul'da düzenleyeceği ''Otomotiv ve Savunma Yan Sanayinde Co-Design ve Ar-Ge'' başlıklı konferansta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, BMC, FNSS, Ford ve Otokar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kurum ve kuruluş bir araya gelecek.

 • TAYSAD: 16. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı
  Otomotiv ve Savunma sanayine yön veren üst düzey yönetici ve ARGE yöneticilerini bir araya getirerek Savunma ve Otomotiv sektörleri arasında sinerji oluşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen konferansın öğleden önce yapılacak ortak oturumunda Savunma ve Otomotiv sektöründen üst düzey konuşmacılar yer alacak ve öğleden sonra panel olarak gerçekleştirilecek paralel oturumlara yer verilecektir.

 • MSI Dergisi: Tanktan Otomobile Ortak Hareket
  Otomotiv ve Savunma Sektörleri Ortak Akıl İçin 25 Kasım’da İstanbul Green Park Pendik Hotel’de buluşuyor.

Telefon: 0224 280 8525
Faks: 0224 280 8532
Eposta: marketing@figes.com.tr
FİGES, ANSYS FİGES, MATLAB