Ünlü Otomobil Tasarımcısı Murat GÜNAK ile Elektrikli Otomobil konusunda sohbet toplantısı

Tarih: 05 Kasım
Süre: 20.30 - 22.30

"Markayı öne çıkaran güzellik, teknik ve sempatinin uyum sağlamış bütünüdür. Bu her model için de aynıdır. Bu faktörlerin en ideal şekilde birleşmesiyle ortaya çıkan otomobil herkese hitap eder...." diyen ünlü Türk Tasarımcısı Murat GÜNAK, bilgi ve deneyimlerini sizlerle paylaşmak üzere Türkiye' ye geliyor ve FİGES' in düzenlediği, Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı’ nın konuğu oluyor...

Ürün geliştirme ve ARGE mühendislerini bir araya getiren “Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı” başlığı altındaki uluslararası konferansımız, bu yıl, 05-06 Kasım 2009 tarihlerinde, Kültür ve Kongre Merkezi (KKM), ODTÜ, Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Ünlü Otomobil Tasarımcısı Murat GÜNAK, bilgi ve deneyimlerini sizlerle paylaşmak, ayrıca tasarımını yaptığı MİNDSET Elektrikli Otomobil hakkında bilgi vermek üzere FİGES’in konuğu olarak Türkiye' ye geliyor ve 05 Kasım 2009, Perşembe akşamı, 20:30 – 22:30 saatleri arasında, konferans akşam yemeğinin ardından, “Elektrikli Otomobiller” konulu sohbet toplantısı için, ODTÜ-KKM, “Grand Hall” salonunda sizlerle buluşuyor.

Murat GÜNAK Kimdir?
09 Ağustos 1957, İstanbul doğumlu olan Murat GÜNAK, 8 yaşında Almanya’ya taşındı. Hückelhoven ve Warburg’da ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Kassel Sanat Akademisinde tasarım eğitimi aldı ve ardından Londra’daki Royal College of Art’da otomotiv tasarımı alanında yüksek lisans derecesini aldı. Eğitimini tamamladıktan kısa bir süre sonra Almanya’nın en çok aranan otomobil tasarımcılarından birisi olan Günak, Mercedes 190 serisinin devamı olan C Sınıfının tasarımı ile çıkışını yaptı. Ayrıca 1995’den beri kullanılan yuvarlak farların da çizimini yapan Günak, Mercedes SLK’nın birinci jenerasyonundan sorumluydu. Ayrıca DaimlerChrysler için Maybach, SLR ve CLS modellerinin geliştirilmesinde de etkin rol sahibi oldu. Görev aldığı PSA grubunda Peugeot 206, 307 ve 607 modellerinin tasarımlarında da görev aldı. Günak VW’da tasarım bölümü başkanlığı görevine getirildiğinde amacı tasarımı duygusallaştırmaktı. VW Scirocco’nun ve takip modeli olan VW Iroc’un birçok otomobil fuarında sunulmasında pay sahibi oldu. Günak, Golf V’in, Eos’un ve Tiguan’ın tasarımında itici güç oldu. Ayrıca VW bünyesindeki Skoda ve Bentley’de de görevler aldı. Murat Günak sahibi olduğu danışmanlık firması olan MGMO GmbH ile kompakt Hybrid araç olan Mindset’i geliştirmiştir.

Detaylı bilgi için : marketing@figes.com.tr

Kayıt
Kayıt formu: http://www.figes.com.tr/konferans/2009/kayit.php
Katılım ücretleri: http://www.figes.com.tr/konferans/2009/ucretler.php
Çalıştaylar: http://www.figes.com.tr/konferans/2009/calistaylar.php