19 Nisan 2013 - 17. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansı

FİGES A.Ş. tarafından 19 Nisan 2013 tarihinde yapılan 17. Bilgisayar Destekli Mühendislik ve Sistem Modelleme Konferansında Sektörler Dünya Markası Yaratmak İçin Bir Araya Geldi.

Ülkemizin mühendislik camiasında artık gelenekselleşen ve 17.si düzenlenen FİGES Bilgisayar Destekli Mühendislik ve ARGE Konferansı, kendisine bu yıl slogan olarak "Güçlü Marka için Güçlü ARGE" yi belirledi.

19 Nisan 2013 tarihinde Savunma Sanayi, Otomotiv, Beyaz Eşya ve Makine Sanayi başta olmak üzere, ülkemizin reel sektörlerinden bir çok üst düzey yönetici ve ARGE yöneticilerinin katılımı ile ayrıca çeşitli üniversitelerden bir çok değerli akademisyen konuşmacı ve katılımcının yer aldığı yoğun bir programla gerçekleşen konferansta, Türkiye'nin, ilk 500 dünya markası arasına girecek bir marka çıkartabilmesi amacıyla, yapılabilecek ARGE ve mühendislik çalışmaları masaya yatırıldı.

Yaklaşık 300 kişilik bir uzman topluluğunun katılımıyla gerçekleşen konferansta; Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD), Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve SİNERJİTÜRK Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı kurumlarından; ASELSAN, ROKETSAN, Türk Telekom, VESTEL, FORD Otosan başka olmak üzere ülkemizin lider firmalarından konuşmacılar yer aldı.Savunma Sanayi, Otomotiv, Beyaz Eşya ve Makine Sanayi başta olmak üzere, ülkemizin reel sektörlerinden bir çok üst düzey yönetici ve ARGE yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Ayrıca çeşitli üniversitelerden bir çok değerli akademisyen konuşmacı ve katılımcı olarak yer almıştır.Konferansta, ürünlerimizi dünya piyasalarında daha güçlü bir şekilde pazarlayabilmemiz için güçlü markalar yaratma zorunluluğumuza değinilerek, güçlü markalar yaratmanın yolunun da daha fazla yenilikçilikten, yani ARGE’den geçtiği vurgulandı.

Konferans kapsamında, konusunda uzman 50'ye yakın konuşmacı yer alarak; etkinliğin öğleden önce yapılan ana oturumunda, ülkemizin güçlü marka çıkartabilmesi için ihtiyaçlar ve öncelikler ortaya konuldu.  Öğleden sonra ise 5 ayrı panelde teknik tartışmalar ve fikir alışverişleri  gerçekleştirildi. Konferansta, etkin bir bilgi paylaşımı ve tanışma ortamı oluşturulması hedeflenmiştir. Panellerden bir tanesi, en son güncel ARGE teknolojilerinin anlatılacağı bir oturum şeklinde planlanmıştır. Diğer bir panelde ise 'Markalaşma Süreci ve ARGE Merkezleri' işlenmiştir. Diğer paneller ise Tasarım, Mekatronik, Elektronik ve Elektromanyetik konularına odaklanmıştır.

Katkılarından dolayı konuşmacılarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla.
FİGES A.Ş.