Sanayiimizin katma değeri yüksek ürünler üretebilmesi, ileri mühendislik yöntemlerinin benimsenip uygulanması ile mümkün olmakla birlikte, yüksek nitelikli Ar-Ge Mühendisleri ve Uzman Mühendisler bunu mümkün kılacaktır. Ülkemizde, Ar-Ge yatırımlarının ve Ar-Ge Merkezleri sayısının her geçen gün artması, yüksek nitelikli Ar-Ge Mühendisi ve Uzman Mühendis gereksiniminin artmasını beraberinde getirmektedir.

FİGES A.Ş. bu sorumluluğun bilinci ve ülkemizdeki öncü rolüyle, 2000’li yılların başında ‘Ar-Ge Yaz Okulu’ adıyla bir girişim başlatmış ve 2000-2010 yılları arasında 100’den fazla uzman mühendisin eğitilerek sanayiimize kazandırılmasını sağlamıştır. 2016 yılında profesyonel bir yapılandırmayla, geleneksel yöntemlerle elde ettiği tecrübeleri yenilikçi fikirlerle harmanlayarak ‘BuildUp Academy’yi 100’ü aşkın eğitim modülü ve alanında uzman Ar-Ge kadrosuyla sistematik bir şekilde uygulamaya başlamıştır. Yukarıda belirtilen olgular çerçevesinde akademinin hedefi, uluslararası standartlarda Ar-Ge Mühendisi ve Uzman Mühendis yetiştirmektir.

Mekanik Tasarım, Çok-Disiplinli Fizikte Uygulamalı Sonlu Elemanlar Analizleri, Model-Tabanlı Tasarım ve Otomatik Kontrol, BuildUp Academy’nin ana omurgasını oluşturan metotlardan bazılarıdır. Günümüzde, Otonom Araç Teknolojileri, Optik Teknolojiler, Medikal Teknolojiler, Giyilebilir Teknolojiler, Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zekâ ve Büyük Veri Analizi gibi teknolojiler bu “omurga” metotlar sayesinde geliştirilebilmektedir. Yalnızca yeni teknolojiler değil, aynı zamanda geleneksel teknolojiler de özel olarak yapılandırılmış metotlara gereksinim duymaktadır.

BuildUp Academy hakkında daha detaylı bilgi almak için kurumsal web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.