Varlık Nedenimiz

Tarih boyunca bilim insanları, mühendisler ve düşünürleri toplumun diğer kesimlerinden ayıran şey sistemdeki aksaklığı ve eksikliği fark edip buna çözüm üretmeye ilgi duymuş olmaları ve buldukları çözümü uygulamaya koymaya hayatlarını adamış olmalarıdır. Kimi zaman kendisini bile tehlikeye atmak uğruna bilimi, merakı, daha fazlasını öğrenmeyi seçen rasyonel zihinler, insanlığın gelişiminde mihenk taşı olacak o büyük yeniliklerin altına imzasını atmayı başarmıştır. Bugün geldiğimiz noktada sahip olduğumuz pek çok kolaylık, günlük hayatımızın kalitesini ve hatta sağlığımızı etkileyen gelişmeler için onlara çok şey borçluyuz.

Biz de FİGES mühendisleri olarak onlardan aldığımız ilhamla, bu geleneği sürdürmeyi ilke edindik. İnsanlığın ve özellikle ülkemizin bilim, teknoloji ve sanayi alanında daha ileri bir noktaya taşınabilmesi için var olduğumuz bilinci ile çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Bu nedenle marka misyonumuzu;, “Düşünülmeyeni düşünmek, görülmeyeni görmek ve daha iyiyi tasarlamak için varız.” olarak belirledik.

Çalışma Vizyonumuz

FİGES olarak sahip olduğumuz en uç ve uzun vadeli hedefleri, varlık sebebimizden sapmadan gerçeğe dönüştürebilmek için bazı ölçütlerimiz ve önceliklerimiz var.

Örneğin, bilime ve teknolojiye olan ilginin, aslında tüm çocuklara doğuştan bahşedilmiş “merak” dürtüsünün bir sonucu olduğuna inanıyoruz. “Neden? Nasıl?” sorularını sormaktan asla bıkmayan, bir sistemin nasıl çalıştığını çözmeden uyuyamayan, çözdüğü sistemin daha iyisini tasarlayabilmek için denemekten vazgeçmeyen o önemli dürtünün asla solmaması, bizim iş yapma şeklimizi belirleyen bir numaralı unsur.

Dolayısıyla, FİGES olarak vizyonumuzu; “Yeni fikirlerden üretim aşamasına, mühendisliğin her alanına merak, yaratıcılık, heyecan, titizlik ve ekip çalışması ile yaklaşırız.” şeklinde ifade ediyoruz.

Değerlerimiz

  • Her yeni projeye genç bir mühendisin heyecanı ve usta bir mühendisin deneyimi ile yaklaşabilmek
  • Doğru kişilerle çalışmak ve sıkı bir ekip olmak
  • Öğrenmenin asla bitmediğini bilmek
  • Bilgiyi sakınmadan aktarmak
  • İlk ve öncü olarak başkalarını cesaretlendirmek
  • Teknoloji odaklılık

Neden FİGES?

Doğru veri, doğru analiz ve doğru çözümlerle hemen her sektör için hayatı kolaylaştıran çalışmalara imza atan FİGES, kurulduğu günden bugüne sorunsuz ilerleyen projelerin ardındaki güvenilir isim haline gelmiştir.

Durmaksızın öğrenmeye ve gelişmeye devam eden FİGES, bilgiyi paylaşmaktan korkmayan yapısı ile eğitime büyük önem vermektedir ve genç mühendislerin yetiştirilmesine katkıda bulunmayı ilke edinen bir kurum kültürüne sahiptir.

FİGES ile çalışmayı seçmek; mühendisliğe tutku ile yaklaşan, alanında söz sahibi, yol gösterici, analitik düşünebilen, objektif bakabilen, deneyimli ve meraklı bir uzman ekip ile uzun soluklu yol arkadaşlığı yapmak demektir.