ETKİNLİĞİN AMACI

Ülkemiz iyi bir üretim üssü olmak rolünü aşarak kendi öz tasarımlarıyla kendi markalarını, ürünlerini çıkartarak uluslararası pazarda daha güçlü rekabet edebilen bir kimliği hedeflemektedir.

Bu amaç doğrultusunda, devletimizin ARGE ve ÜRGE’ye verdiği desteklerin artması sonucu firmalarımız artık daha yoğun biçimde ARGE-ÜRGE kapsamında tasarım ve mühendislik çalışmaları yapmaya başlamışlardır.

FİGES olarak 20 yılı aşkın geçmişimiz ve 75 kişilik mühendislik kadromuzla, ARGE-ÜRGE çerçevesindeki ileri mühendislik konularında çalışmalar yapmaktayız. TAYSAD ve SASAD üyesi, Milli-Nato güvenlik sertifikalı tesislere sahip, 4 büyük şehrimizde ofisleri olan ticari dünya ile olduğu kadar akademik çevrelerle de yakın ilişkide olmaya çalışan bir firmayız.

Geçen yıl başlatmış olduğumuz ve başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz FİGES ARGE Günleri etkinliklerimize bu yıl da devam ederek sizlere deneyimlerimizi aktarmayı hedefliyoruz. Sunumlarımızda, teknik konuların yanında, kavramlardan ve süreçlere ilişkin felsefeden de bahsetmeyi arzu ediyoruz.

Etkinliğimize değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla
FİGES A.Ş.

Etkinlik Tarihleri