Proje ve Danışmanlık Hizmetlerimiz

FİGES Akışkanlar Mekaniği ve Termodinamik Birimi, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) ve termodinamik disiplinlerindeki uzmanlıklarını kullanarak, çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda simülasyona dayalı proje, mühendislik ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Kullandığı endüstri lideri ANSYS yazılımları ile müşterilerinin problemlerine gerçek hayattaki mühendislik gereksinimlerini ve kısıtlamaları da gözeterek en doğru yaklaşımla en iyi ve hızlı çözümü sunmaktadır.

Hizmet Şeklimiz:

Danışmanlık hizmetlerimizi aşağıdaki kapsamlarda gerçekleştirebilmekteyiz.

1.Müşteri talebine göre CFD projeleri

2.Ar-Ge projelerinde partner olarak

3.Personel hizmeti sağlayarak

Geniş Akış Fiziği

Tek fazlı ve çok fazlı akışlar, ısı transferi ve faz değişimi içeren akışlar, reaksiyonlu akışlar, Newtonyen olmayan akışlar, akış kaynaklı gürültü (akustik), gibi birçok farklı akış fiziğinin yanında akışkan-yapı etkileşimi gibi farklı disiplinleri içeren konularda da hizmet sağlayabilmekteyiz.

Geniş Endüstriyel Uygulama Alanı

Havacılık ve uzay uygulamalarından inşaat sektörüne, otomotiv ve denizciliğe, Turbomakinelerden kimyasal prosesler ve enerjiye, ısıl ekipman tasarımlarından enerji sektörüne, plastik sektöründen beyaz eşya sektörüne kadar hemen hemen her sektöre mühendislik ve danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.